Twoja Gmina

Aktualności dot. niskiej emisji i zarządzania energią w gmnach


Dofinansowanie do wymiany pieców w woj. podlaskim
wtorek, 04 lipca 2017 14:01

50 mln zł z Unii Europejskiej mogą zdobyć podlaskie samorządy na przebudowę sieci ciepłowniczej, wymianę pieców czy starych kotłowni na ekologiczne. W poniedziałek Urząd Marszałkowski w Białymstoku rozpoczął przyjmowanie konkursowych wniosków. Projekty można składać do 29 września. Mogą w nim startować samorządy i podległe im jednostki z wyłączeniem Białegostoku i ościennych gmin, które tworzą Białostocki Obszar Funkcjonalny. Te mają oddzielny konkurs na takie same przedsięwzięcia.

Więcej…
 
Raport Instytutu Energetyki Odnawialnej „Rynek fotowoltaiki w Polsce ’2017”
środa, 31 maja 2017 07:42

Instytut Energetyki Odnawialnej opublikował piątą już edycję raportu „Rynek fotowoltaiki w Polsce‘2017”, który tradycyjnie zawiera syntezę stanu rozwoju branży i prezentację trendów rynkowych w fotowoltaice. Raport jest wynikiem szczegółowego badania rynku i powstaje we współpracy z firmami z branży.

Więcej…
 
Ponad 600 mikroinstalacji w woj. dolnośląskim dzięki dotacji z UE
wtorek, 30 maja 2017 12:18

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego rozstrzygnął konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska, z którego unijne dotacje zostaną przeznaczone na montaż mikroinstalacji OZE. Całą pulę przyznanego dofinansowania zgarnie jeden projekt.

Więcej…
 
Konferencja Porozmawiajmy o energii – ponad 120 uczestników i blisko 8 godzin wykładów i dyskusji
piątek, 12 maja 2017 07:35

O efektywności energetycznej rozmawiali 9 maja w Częstochowie przedsiębiorcy i samorządowcy, podczas pierwszej ogólnopolskiej konferencji Porozmawiajmy o energii. Spotkanie zorganizowała Pracownia Informatyki NUMERON we współpracy m.in. z ATsys.pl Sp. z o.o. S.K. i Klastrem Energii Żywiecka Energia Przyszłości.Patronat medialny objął serwis niskaemisja.pl

Więcej…
 
Dolnośląskie: dotacje dla mieszkańców do wymiany pieców węglowych
środa, 10 maja 2017 08:34

WFOŚIGW we Wrocławiu przeznaczył 50 mln zł na likwidację pieców węglowych, co ma zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza w regionie. O środki mogą ubiegać się wszystkie gminy w województwie. Mieszkańcy mogą otrzymać nawet 10 tys. zł dofinansowania.

Więcej…
 
Dania zapowiada wycofanie się z subsydiowania OZE
wtorek, 09 maja 2017 07:53

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, duński rząd zapowiedział, że w kolejnych latach wycofa się z subsydiowania inwestycji w odnawialne źródła energii. Kopenhaga zapewnia, że OZE już teraz jest tańsze od energii z węgla, a ta różnica w kolejnych latach będzie rosnąć na korzyść zielonej energii, podczas gdy budowa nowych elektrowni węglowych już nie jest i nie będzie możliwa bez subsydiów.

Więcej…
 
E.ON z Googlem udostępnił kalkulator inwestycji w fotowoltaikę
poniedziałek, 08 maja 2017 10:51

Niemiecki koncern energetyczny E.ON we współpracy z gigantem internetowym Google udostępnił platformę "Sunroof", która ma pomagać w oszacowaniu potencjału inwestycji w fotowoltaiczne systemy dachowe.

Więcej…
 
Sztuczna fotosynteza może wyprodukować czystą energię
czwartek, 04 maja 2017 12:40
Amerykańscy chemicy opracowali sposób na wywołanie w materiale syntetycznym reakcji sztucznej fotosyntezy, za pomocą której można przetwarzać gazy cieplarniane w energię, równocześnie oczyszczając powietrze.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5