Twoja Gmina

Newsletter

Podaj Twój adres e-mail. Otrzymasz od nas cykliczne wiadomości na temat Programu Ograniczenia Niskiej Emisji.

1AktualnościSubskrypcja nowych wiadomości
2O programie
3Adresy POK
4Mapki
5Bytom
6Herby
7BabiceWiadomości - Babice
8Jeleśnia
9Bobrowniki
10Kalety
11Boronów
12Kochanowice
13Czeladź
14Krupski Młyn
15Częstochowa
16Miasteczko Śląskie
17Janów
18Mierzęcice
19JSW
20Lubliniec
21Koszarawa
22Pawonków
23Radzionków
24Koszęcin
25Lipowa
26Krzepice
27Łodygowice
28Tworóg
29Szczyrk
30Ornontowice
31Tarnowskie Góry
32Orzesze
33Ożarowice
34Pyskowice
35Radlin
36Rudziniec
37Słupsk
38Świerklaniec
Zapisz
WypiszReklama:
Banner BLIX
Aktualności
Proszę wybrać odpowiednią Gminę:

Punkt Obsługi Klienta w Zawierciu
Wpisany przez Mateusz Jaruszowiec   
poniedziałek, 25 sierpnia 2014 08:55

Informujemy, że z powodu awarii samochodu Operatora w dniu 25.08.2014 r. (poniedziałek) Punkt Obsługi Klienta w Zawierciu będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

 
Jak efektywnie wykorzystywać energię elektryczną?
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 sierpnia 2014 12:47

Pierwszym krokiem w uzyskaniu efektywności energetycznej sieci odbiorcy jest dopasowanie ilości opłacanej i pobieranej energii, do jej efektywnego zużycia.

Efektywna energetycznie sieć odbiorcza

W ostatnich latach coraz większą wagę przywiązuje się do wdrażania technologii energooszczędnych oraz rozwiązań optymalizujących.

Popularność zyskują kontrakty na giełdach energii oraz dobór odpowiedniej taryfy dla odbiorców, ale rozwiązania te są skupione głównie na optymalizacji ceny wykorzystywanej energii elektrycznej, nie rozwiązując tematu optymalizacji jej zużycia.

Jednocześnie jednak większość odbiorców energii nie zdaje sobie sprawy, że w skutek strat w sieciach, pobór energii przypomina korzystanie z „dziurawego wiadra”, przez które ucieka nawet 15-30% realnie opłacanej przez nich energii elektrycznej.

Dynamiczna korekta parametrów odbieranej energii elektrycznej

Rozwiązaniem tej sytuacji może być zastosowanie kondycjonera sieciowego, takiego, jak Blix Power. Urządzenie to jest podłączane do istniejącej sieci. Zasady działania opierają się na stałej analizie parametrów pracy sieci i takim kształtowaniu dostarczanej energii, które na bieżąco będzie minimalizować powstawanie strat i zbędnych nadwyżek energetycznych w obwodzie oraz niekorzystnych zjawisk ubocznych, jak np. energia bierna, pole magnetyczne, likwidacja pików napięciowo prądowych, czy bezużytecznego ciepła odpadowego.

Optymalizacja sieci pozwala realnie oszczędzać

Z rozwiązania skorzystały już m.in. Uniwersytet Śląski w Katowicach, Warka Piwna z Koszalina, czy Hotel Orzeł Biały ze Szczyrku. W każdym przypadku osiągnięto oszczędności w zużyciu energii na poziomie 20-30%. W przypadku Zakładów Mleczarskich CEKO z Kalisza wskaźnik te wyniósł prawie 40%.

Sprawdź sieć w swojej firmie

Więcej informacji na temat rozwiązania Blix Power można znaleźć na stronie internetowej http://energia.atgroupsa.pl/. Tam też można zamówić bezpłatną analizę parametrów sieci, która pozwoli wstępnie określić możliwe oszczędności i ulepszenia. Warto sprawdzić sieć elektryczną w swojej firmie i nie płacić za energię, która nie jest wykorzystywana.

 
PONE Limanowa
Wpisany przez Łukasz Bystrzanowski   
piątek, 22 sierpnia 2014 08:49

Drodzy Mieszkańcy,

Miasto Limanowa przystąpiło do opracowania „Programu ograniczenia niskiej emisji”, który to dokument pozwoli na pozyskanie środków i realizację działań z zakresu ochrony powietrza w gminie.
Środki na sfinansowanie prac pochodzić będą częściowo z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, a także od inwestorów.
Planuje się dofinansowanie następujących zadań:
a)    likwidacja lokalnych źródeł ciepła tj.: indywidualnych kotłowni lub palenisk, kotłowni zasilających kilka budynków oraz kotłowni osiedlowych i podłączenie obiektów do miejskiej sieci ciepłowniczej lub ich zastąpienie przez źródło o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła
b)    zastosowanie kolektorów słonecznych;
c)    termomodernizacja budynków

Do złożenia wniosku jednak potrzeba informacji o planowanych inwestycjach w gminie. W tym celu zapraszamy mieszkańców do wypełnienia niniejszej ankiety, która posłuży stworzeniu PONE oraz umożliwi ubieganie się o dofinansowanie.
Wypełnioną ankietę prosimy złożyć w Urzędzie Miasta Limanowa przy ul. Jana Pawła II 9, pok. 36
Ankietę można wypełnić również szybko i wygodnie w formie elektronicznej tutaj: zobacz

do dnia 5 września br.

Dodatkowe informacje także na stronie:   www.niskaemisja.pl/limanowa  
W razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań związanych z ankietą, Programem prosimy o kontakt z:
•    Urzędem Miasta  – p. Teresa Bugaj, Wydział Zagospodarowania Przestrzennego,  Nieruchomości i Ochrony Środowiska, tel. 18 3372 054 w. 163
•    Firmą AT GROUP S.A., która zajmuje się przygotowaniem Programu, tel. 695 919 607,
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dziękuję Państwu za zaangażowanie w opracowanie Programu!
Burmistrz Miasta Limanowa
Władysław Bieda

 
Punkt Obługi Klienta w Sośnicowicach
Wpisany przez Michał Czeluśniak   
poniedziałek, 18 sierpnia 2014 09:05

Informujemy, iż Punkt Obsługi Klienta w Sośnicowicach w dniu 18.08.2014 r. (poniedziałek) będzie przeniesiony na dzień 20.08.2014r. (środa) czyny od godziny 11.30-15.30 Za utrudnienia przepraszamy.

 
Punkt Obługi Klienta w Pietrowicach Wielkich
Wpisany przez Michał Czeluśniak   
wtorek, 12 sierpnia 2014 08:49

Informujemy, iż Punkt Obsługi Klienta w Pietrowicach Wielkich w dniu 14.08.2014 r. (czwartek) będzie przeniesiony na dzień 13.08.2014r. (środa) czyny od godziny 10.00-14.00 Za utrudnienia przepraszamy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 30