Twoja Gmina

Newsletter

Podaj Twój adres e-mail. Otrzymasz od nas cykliczne wiadomości na temat Programu Ograniczenia Niskiej Emisji.

1AktualnościSubskrypcja nowych wiadomości
2O programie
3Adresy POK
4Mapki
5Bytom
6Herby
7BabiceWiadomości - Babice
8Jeleśnia
9Bobrowniki
10Kalety
11Boronów
12Kochanowice
13Czeladź
14Krupski Młyn
15Częstochowa
16Miasteczko Śląskie
17Janów
18Mierzęcice
19JSW
20Lubliniec
21Koszarawa
22Pawonków
23Radzionków
24Koszęcin
25Lipowa
26Krzepice
27Łodygowice
28Tworóg
29Szczyrk
30Ornontowice
31Tarnowskie Góry
32Orzesze
33Ożarowice
34Pyskowice
35Radlin
36Rudziniec
37Słupsk
38Świerklaniec
Zapisz
WypiszReklama:
WIRAGO - inwestycje budowlane
Aktualności
Proszę wybrać odpowiednią Gminę:

Piekary Śląskie - wnioski o dotację
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 października 2014 13:44

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do składania ankiet, czyli wniosków o uczestnictwo w Programie Likwidacji Niskiej Emisji na terenie Miasta Piekary Śląskie.  Ankiety należy złożyć w Urzędzie Miasta Piekary Śląskie w Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej, który mieści się w budynku Urzędu Miasta przy ul. Bytomskiej 92. Dodatkowe informacje można uzyskać również w tym samym w wydziale osobiście, lub pod numerami telefonu : 32 39 39 396.

Podczas aktualnej XI Edycji Programu miasto uzyska z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach środki finansowe w wysokości 540.000,00 zł., które zostaną przeznaczone na następujące zadania termomodernizacyjne:

 • wymianę 15 starych pieców węglowych na nowoczesne kotły gazowe - dotacja do 6 000,00 zł brutto;

 • wymianę 10 starych pieców węglowych na ekologiczne kotły retortowe - dotacja do 6 000,00 zł brutto;

 • ocieplenie 30 budynków mieszkalnych jednorodzinnych - dotacja do 9 000,00 zł brutto;

 • montaż 20 kolektorów słonecznych - dotacja do 6 000,00 zł brutto;


Załącznik Ankieta pdf.

 

 
Wolne miejsca PONE Racibórz
Wpisany przez Mateusz Jaruszowiec   
czwartek, 18 września 2014 09:32

Informujemy,że  zostały ostatnie 2 wolne miejsca na otrzymanie dofinansowania na montaż kolektorów słonecznych. Kwota dofinansowania wynosi 50% inwestycji nie więcej niż 6 tyś zł.

Tel. kontaktowy do Operatora PONE - 797 418 528

Chętnych zapraszamy do składania wniosków w UM Racibórz w pokoju 202 u Pani Jolanty Bujalskiej.

 
Limanowa - przedłużono termin!
Wpisany przez Justyna Zastrzeżyńska   
czwartek, 11 września 2014 09:59

Przedłużono termin składania ankiet w ramach Programu ograniczenia niskiej emisji dla Gminy Limanowa.

Na ankiety czekamy do 22 września.

Zapraszamy!

 

 
PONE w Wadowicach - dofinansowanie
Wpisany przez Justyna Zastrzeżyńska   
wtorek, 09 września 2014 08:24

W 2011 roku na terenie gminy została przeprowadzona ankietyzacja wśród mieszkańców, w 2012r. Rada Miejska przyjęła uchwałą „Program ograniczenia niskiej emisji dla Gminy Wadowice”, który to dokument został zaktualizowany w 2014 roku. Miało to na celu przygotowanie gminy do działań związanym z poprawą stanu powietrza i pozyskania środków zewnętrznych na modernizacje źródeł ciepła.
Obecnie gmina przygotowuje się do złożenia wniosku o dofinansowanie ze środków „Programu ograniczenia niskiej emisji". Program ten jest realizowany przez WFOŚiGW w Krakowie.

Mieszkańcy Gminy Wadowice mają szansę uzyskać znaczne dofinansowanie na modernizację źródła ciepła - wymianę starego kotła/pieca na węgiel na nowy (węglowy, gazowy, olejowy, na biomasę, energię elektryczną, sieć ciepłowniczą).

Dofinansowanie  nowej  kotłowni  na  węgiel  lub  biomasę  będzie  możliwe  w przypadku braku technicznej możliwości podłączenia do sieci ciepłowniczej.

Dofinansowanie przekazane zostanie w formie dotacji do 50% kosztów kwalifikowanych.
Mieszkaniec musi mieć zapewniony wkład finansowy własny.

Obecnie Gmina poszukuje chętnych do udziału w Programie w roku 2015.
Zapraszamy do zgłoszenia udziału poprzez wypełnienie deklaracji on-line - znajdziesz ją TUTAJ

Deklarację można pobrać również tutaj, wypełnić i złożyć w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Wadowicach w godzinach pracy Urzędu Miasta.

W razie pytań można kontaktować się z Wydziałem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Wadowicach, tel.0 33 873 18 11 wew. 206 lub 219, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
lub firmą AT GROUP S.A., która opracowuje wniosek: Pani Justyna Zastrzeżyńska, tel. 695 919 607, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dokumenty dotyczące PONE w woj. małopolskim:

- regulamin PONE

- procedury PONE.

Deklaracje zbierane będą do 22 września !

 
Piekary Śląskie Niska Emisja po raz jedenasty
Wpisany przez Łukasz Bystrzanowski   
wtorek, 02 września 2014 12:25

W dniu 22 lipca Prezydent Miasta Stanisław Korfanty podpisał umowę pożyczki z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

W ciągu dziesięciu lat trwania tego programu w naszym mieście dofinansowano łącznie 1681 przedsięwzięć, a dokładnie: w 654 przypadkach wymieniono stare węglowe piece na nowoczesne i ekologiczne piece węglowe, w 148 budynkach stare piece węglowe zastąpione zostały kotłami gazowymi, ocieplono 532 budynki mieszkalne jednorodzinne oraz zamontowano 347 kolektorów słonecznych. Wszystkie te działanie mają jeden cel – zachęcić mieszkańców do wymiany swojego ogrzewania na ekologiczne a tym samym ochronę szeroko pojętego środowiska naturalnego.

 - Nie od dzisiaj wiadomo że jednym z najbardziej szkodliwych, a już na pewno najbardziej uciążliwych zanieczyszczeń powietrza jest tzw. niska emisja, czyli spaliny w znacznej mierze pochodzące z prywatnych domowych pieców (w odróżnieniu od przemysłu nie posiadające jakichkolwiek filtrów zabezpieczających) i zatruwające nas wszystkich. Zjawisko szczególnie widoczne gdy panują niesprzyjające warunki pogodowe. Dlatego tak bardzo ważne są działania, które służą ograniczeniu tego zanieczyszczenia. Nie oznacza to oczywiście, że z dnia na dzień niektórzy z mieszkańców przestaną palić odpady, ale to krok w słusznym kierunku. - mówi Stanisław Jarząbek Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Piekary Śląskie.

Łączny koszt realizacji wszystkich inwestycji z dziesięciu poprzednich edycji wyniósł 20 209 271 zł z czego miasto dopłaciło mieszkańcom aż 12 244 760 z. co daje średnio ok 60% dofinansowanie.

Starania władz Piekar Śląskich o czyste powietrze zostały docenione w następujących konkursach:

 • W 2010 roku przyznaniem Godła Promocyjnego „Śląski Oskar”, w uzasadnieniu podkreślając ogromny wkład miasta w ochronę środowiska oraz inwestycje, poczynione w tej dziedzinie. Przypomnijmy że nagrodę od 2001 przyznaje wydawnictwo „Goniec Górnośląski” oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach.

 • W kwietniu 2010r. Gmina Piekary Ślaskie została Laureatem I Edycji Konkursu Eko-Samorząd organizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Od Eko-Samorządu do Eko-Społeczeństwa”

 • W kwietniu 2012 roku Gmina Piekary Śląskie również została nagrodzona przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A. w Warszawie w ramach „Konkursu na najbardziej efektywną energetycznie gminę w Polsce”. Patronat honorowy nad Konkursem objęli: Minister Gospodarki, Minister Środowiska, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Ambasada Królestwa Danii, Ambasada Brytyjska oraz Związek Miast Polskich.

Realizacja programu w praktyce wygląda tak:

„Niska Emisja” skierowana jest do mieszkańców budownictwa jednorodzinnego (czyli tych którzy sami zarządzają nieruchomością i organizują ogrzewanie). Program rusza 1 sierpnia 2014 i trwa do 31 lipca 2015 roku i przez cały ten czas można wziąć w nim udział. By to zrobić należy wypełnić znajdującą się niżej ankietę informacyjną (można ją również otrzymać w Urzędzie Miasta w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej) i złożyć ją na Punktach Obsługi Mieszkańców tut. Urzędu. Następnie zostaniemy zaproszeni do Wydziału celem podpisania ostatecznej deklaracji uczestnictwa w Programie. Po dokonaniu wyboru firmy montażowej lub budowlanej zostanie sporządzony kosztorys oraz umowa trójstronna, po podpisaniu której można przystąpić do realizacji swoich zamierzeń termomodernizacyjnych.

W ramach tzw. umowy trójstronnej Urząd Miasta dofinansuje nam w kolejnej edycji:

 1. 60% kosztów kwalifikowanych z kwoty 10.000,00zł. na wymianę starego pieca węglowego na ekologiczny węglowy retortowy lub gazowy – maksymalnie 6.000,00zł.

 2. 60% kosztów kosztów kwalifikowanych z kwoty 15.000,00zł. do ocieplenia budynku – maksymalnie 9.000,00zł.

 3. 60% kosztów kwalifikowanych z kwoty 10.000,00zł. do montażu kolektora słonecznego – maksymalnie 6.000,00zł.

Wkład Mieszkańca wynosi 40% od ww. kwot (10 i 15 tys. zł.) oraz to co przewyższa poszczególne kwoty.

Ww. dofinansowanie jest płacone bezpośrednio na konta firm wykonujących zadania w ramach Programu po wystawieniu przez firmę faktury opisanej zgodnie ze wzorem zatwierdzonym przez Gminę i Operatora Programu oraz dostarczeniu jej do Urzędu Miasta.

O dofinansowanie możemy ubiegać się dla wszystkich trzech zadań jednocześnie w przypadku wymiany starego pieca węglowego na ekologiczny gazowy. Natomiast przy wymianie na kocioł retortowy należy jednak pamiętać o kolejności, najpierw wymiana pieca, później ocieplenie a następnie montaż kolektora. Inaczej rzecz ujmując; nie dostaniemy dofinansowania na ocieplenie lub kolektor, jeśli nie mamy ekologicznego pieca. Nie ma oczywiście najmniejszych problemów by w jednym roku zrealizować jedną a w następnym kolejną inwestycję.

Podczas aktualnej XI Edycji Programu miasto uzyska z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach środki finansowe w wysokości 540.000,00zł., które zostaną przeznaczone na następujące zadania termomodernizacyjne:

 • wymianę 15 starych pieców węglowych na nowoczesne kotły gazowe,

 • wymianę 10 starych pieców węglowych na ekologiczne kotły retortowe,

 • ocieplenie 30 budynków mieszkalnych jednorodzinnych,

 • montaż 20 kolektorów słonecznych

 Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do składania ankiet, razem dbajmy o czyste powietrze w naszym mieście.

 
Źródło: www.piekary.pl
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 30