W związku z potrzebą spełniania obowiązków nałożonych na Jednostki Samorządu Terytorialnego w zakresie efektywności energetycznej, zachęcamy Państwa do współpracy w ramach opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej.
Konieczność opracowania i realizacji PGN wynika ze zobowiązań określonych w ratyfikowanym przez Polskę Protokole z Kioto oraz w Pakiecie klimatyczno-energetycznym, przyjętym przez Komisję Europejską w grudniu 2008 r.
Posiadanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej jest również warunkiem koniecznym przy ubieganiu się o dofinansowanie inwestycji na przedsięwziecia ekoenergetyczne w zakresie gospodarki niskoemisyjnej i zrównoważonej energii.
Plany gospodarki niskoemisyjnej mają m.in. przyczynić się do osiągnięcia celów określonych w pakiecie klimatyczno-energetycznych do roku 2020 tj.:
Gmina dzięki opracowaniu PGN uzyska:
Dla każdego z sektorów objętych Planem może być możliwość ubiegania się o dodatkowy system wsparcia, np. ze środków krajowych z programów:
Opracowanie dokumenty otwiera więc przed gminą szeroki wachlarz korzyści. Warto podjąć tę decyzję już teraz aby dodatkowo skorzystać z dofinansowania oferowanego przez Wojwódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i aby w późniejszym czasie nie było konieczne sporządzenie dokumentu wyłącznie ze środków własnych gminy.
Proponujemy Państwu współpracę, na którą składa się:
Do sporządzanych przez nas Planów dołączany jest zawsze dostęp do bazy danych online, co nie tylko spełni wymogi ustawy i ułatwi ewidencję, ale przede wszystkim pozwoli na sprawne i efektywne zarządzania energią w całej gminie i da dostęp do szczegółowych analiz i wykresów, w tym dot. efektywności energetycznej budynków na terenie gminy. Jest to jedyne dostępne na rynku, tak zaawansowane narzędzie dla samorządów.
Proszę o przygotowanie oferty dla gminy (wypełnij formularz kontaktowy)